Doorgaan naar inhoud
Menu
  • Home
  • Hoe, Wat en Wie
  • Categorieën
    • Gear
    • Gravel events
    • Bikepack avonturen
    • Noord Brabant
      • Noord Brabant
      • Regio Bergen Op Zoom
      • Regio Breda
      • Regio Tilburg
    • Drenthe
    • Gelderland
    • Utrecht
    • Limburg
    • Noord- Holland
    • Overijsel
    • Zeeland
    • Zuid- Holland
    • Belgie
    • Griekenland
    • Duitsland
    • Frankrijk
    • Italie /Zwitserland
    • Zweden
  • Instagram
  • Contact
    • Samenwerking

Het verdronken land van het Markiezaat

Geplaatst op 1 september 202123 januari 2022

Start – Bergen op Zoom (Brabant)
📌 Stay Okay – Bergen op zoom
Totale afstand – 88 km.

Deze route is 88 km geworden maar ik heb veel meer km’s gereden tijdens het maken van de route.
Het idee was om het stuk rond Ossendrecht en Woensdrecht mee te nemen. Op Komoot liggen daar vele gravelhighlights maar in het echt is bijna alles van Natuurmonumenten en dus verboden om te fietsen.


En zo werd de route een stuk korter dan ik in gedachten had maar niet minder mooi.
Via het bos en heide bij Bergen op Zoom rij je over brede bospaden om op een aantal mooie lange gravelpaden te komen.


Dan kom je bij de lus naar Zeeland. Een lus van 35 km. Een mooi stuk Zeeland langs de Oosterschelde.
Dat deel heeft wel aardig wat asfalt fietspad km’s maar ook een paar mooie gravelstukken.
De keuze om het er toch in te laten is omdat ik het een mooi deel vind zo langs het water en omdat het past bij de route. En natuurlijk omdat er wel een aantal mooie gravelpaden in zitten.
Na 35 km kom je weer bij het begin van de lus en ga je richting de Kreekraksluizen.


Bij de Kreekraksluizen passeren binnenvaartschepen op weg tussen de havens van Antwerpen en Rotterdam.
Een mooi ruig stuk vooral met wind en regen. Je rijdt over een smal asfalt fietspad met aan de ene kant de Oosterschelde en aan de andere kant het Markiezaatmeer.
Op het asfalt ligt vaak rotzooi (bv steentjes en mosselen) en veel schapenpoep dus je zit goed op je gravelfiets. Je pakt aan het einde een stukje onverhard in het Markiezaat natuurgebied mee.


Via de andere kant rij je onverhard terug, een stuk single track, een mooi stuk gravel en over een paar houten bruggetjes.
Dan rij je via het bosgebied Mattemburgh, Lievensberg en Zoomland weer terug naar de waar je begon.
Het is een mooie route geworden met meer asfalt in de Zeeland lus maar die wel de moeite waard is.
Er zitten mooie lange gravelpaden en bospaden in het overige deel van de route.


Met overal het water is het een mooie stoere route geworden in en rond het natuurgebied Markiezaat.

En waar komt nu de naam het verdronken land van het Markiezaat vandaan?
Voordat Bergen op Zoom de Binnenschelde had, was het een plek waar het twee keer per dag eb en vloed was. Bij stormachtig weer konden destijds delen land onder water lopen.
In oa 1570 braken door een stormvloed de dijken door. De gebieden die door de ramp in 1570 de nieuwe zeebodem werden, noemden we vanaf toen het ‘Verdronken Land van het Markiezaat van Bergen op Zoom’.
Er zijn toen een aantal dorpen verdwenen/verdronken.
Het Markiezaatsmeer is een deel van de Oosterschelde dat in 1984 in het kader van de Deltawerken van de zee is afgesloten door een nieuwe dam, de Markiezaatskade.
Het ontstane natuurreservaat aan de zuidoever wordt het Markiezaat genoemd.

 

 

1 gedachte over “Het verdronken land van het Markiezaat”

  1. Peter schreef:
    2 september 2021 om 12:01

    Cool kom zelf uit halsteren en sommige stukken in de route kennen we al van de wegpoetsen maar de Gravrlbike is besteld en dit is een mooie testrit ervoor thanks.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Follow on Instagram

Categorieën

https://www.assos-store.be

COPYRIGHT
Alle rechten voorbehouden. Niets van deze website mag zonder voorafgaande, schriftelijke toestemming van gravelritten.nl worden overgenomen.

©2023 | Aangedreven door SuperbThemes & WordPress