Start – Toscane/ Italie
📌 Op meerdere plaatsen te starten
ik heb deze route in drie lusjes gereden. (zie beschrijving voor gpx)
Totale afstand – 209 km en 3300 hoogtemeters.
De Strada Bianche wie kent ze niet. De witte wegen in Toscane.
Vooral bekend van de Strade Bianche wielerwedstrijd.
Deze wedstrijd komt voort uit de Monte Paschi Eroica (kortweg L’Eroica), een wielerevenement dat sinds 1997 ieder najaar wordt georganiseerd.
Eroica is Italiaans voor heroïsch, en verwijst niet alleen naar het zware parcours, maar ook naar de klassieke fietsen van de deelnemers, die ten minste dertig jaar oud dienen te zijn.
Sinds een paar jaar is deze prachtige tour ook zelf te rijden. Het staat aangegeven met borden en/of je kunt de gpx downloaden.
Op de site van L’ Eroica vindt je alle info over de tour.
Je kunt nl ook nog stempels en een roadbook aanvragen als je dat zou willen.
Samenvattend is het 209 km met 3400 hoogtemeters door mooi Toscane.
Echt waar, mooier wordt het niet op je gravelfiets.
Er zit rond de 110 km gravel in. De delen asfalt zijn nooit vervelend, mooie stukken en toffe afdalingen.
Toscane is zo prachtig en de tour neemt je mee door verschillende delen van Toscane.
Zo fiets je door het Zuiden met prachtige vergezichten, graanvelden en olijfbomen.
En dan het Noorden, door de Chianti wijnstreek, vol met wijngaarden.
De kleuren van Toscane zijn met geen pen te beschrijven, zoveel kleuren bruin.
Velden vol met bloemen, slaperige historische dorpjes waar je voor 1.20 euro een cappuccino kunt drinken.
Kortom, wat mij betreft echt een om op je bucketlist te zetten.
Mijn verwachtingen waren hoog maar dit overtrof het zelfs.
Doordat het erg warm was heb ik de route in drie delen opgesplitst. ( en omdat ik geen zin heb om 210 km in 1 etappe te fietsen)
De drie routes was echt een goed idee.
Drie rondjes waar je intens van kunt genieten, kunt stoppen voor een cappuccino en een croissant.
Echt in de vakantie modus. Maar pas op, dan nog steeds zijn het stevige rondes vooral ook door de pittige hoogtemeters en warmte. Ik zat om 6.15 uur in de morgen op de fiets, perfect.
Ik fietste 63 km (1300 hoogtemeters), 100 km (1200 hoogtemeters) en 52 km (800 hoogtemeters) wat de totale L’ Eroica ronde maakt.
Samenvattend, pak je fiets en op naar Toscane voor een onbeschrijflijke mooie tocht die nog lang op je netvlies zal staan.
De routes vind je in de komoot collectie van Italie. Daar staat de hele route in en de drie losse etappes.
Praktisch – De route staat aangegeven met borden maar als je die volgt ben je er zeker van dat je de weg kwijt raakt.
Op sommige stukken zie je de borden niet en heb je geen idee welke kant je op moet.
Dus download vooral de gpx en ga daarop rijden.
Ik heb steeds een camping gezocht in de buurt van de betreffende rondes.
Bij twee campings was ik op 7 km van de start en op 1 camping maar 1.5 km. (die zie je niet in de routes)
Wil je niet kamperen dan zijn er overal Agriturismos, een soort B&B op prachtige locaties.
Onderweg kom je steeds wel door een paar dorpjes waar je wat te eten en drinken kunt vinden maar neem vooral genoeg water mee.
Ik had een the Pack stuurtasje voorop voor de camera en repen en achterop de Ortlieb medium tas voor materiaal en extra drinken en eten.
Wat een prachtig verhaal! Meteen op mijn verlanglijstje gezet.
Dank je wel!
Hoi, leuke route hoor. Kun je ook vertellen op welke campings je hebt gestaan?
Alvast hartelijk dank voor je reactie.
Groet, Bert
Vandaag het noordelijke lusje gedaan. Maar wat een gehobbel blij vlagen…, 50 km leek een beschaafd rondje, maar ik was echt kapot.
Van de week ook al het middenstuk. Die had ik ingekort tot dik 70, maar helaas liet de route ons tot 2x toe in de steek. Volgens mij was dat minder hobbelig enzo. Of ik had beter voor mezelf gezorgd onderweg. Afstand hebben we dik gefietst.
Het zuidelijke rondje is voor een andere keer.
Bedankt voor het wijzen en delen van deze route.
Afgelopen vrijdag met z’n viertjes het noordelijke lusje gedaan. Prachtig! Niet altijd even makkelijk en soms ook flink afgezien, maar dat hoort erbij. Enorm genoten. Vorig jaar zelf al delen van de Strade-stroken gefietst, dit was toch ook wel erg fijn om een echte route te volgen. Dank weer voor het delen Martine.
Leuk, echt mooi he!
Ik ga er ook zeker nog eens terug.