Start – Drouwen (Drenthe)
Je kunt in het dorp bij de kerk parkeren
Totale afstand –177 km
Te fietsen als 2daagse bikepacking of uiteraard als een hele lange rit.
Drenthe is uiteraard bekend van de Hunebedden. Zo bekend dat er een hunebedhighway is.
De Hunebedhighway is dé Route 66 van Nederland en brengt je langs 47 van de 53 hunebedden.
Maar een Hunebedgravelhighway vond ik niet toen ik daar wilde gaan gravelen.
En zo werd het idee voor een Hunebedgravelhighway geboren.
Het idee was om aardig wat hunebedden in een mooie gravelroute te stoppen.
En zo geschiedde.
Je fiets door een aantal hele mooie natuurgebieden in Drenthe langs denk ik wel 15 hunebedden.
Ik ben de tel kwijt geraakt.
Wat ook een echte highlight in deze route is buiten de hunebedden zijn de geweldige Flintwegen.
Paden door het bos die vaak naast de strakke fietspaden liggen, flintwegen.
Kleine keienwegen kun je het ook noemen maar heerlijk om over heen te fietsen.
Het verhaal over de flintenwegen uit de 19de eeuw kun je hier lezen.
Het is tijdens de hele rit zaak om even naar links en rechts te kijken. Want als je op een strak fietspad rijdt is er heel vaak een mooie flintweg of een ander mooi off road pad naast je.
Je rijdt door De Drentse AA, het Baloérveld, het mooie gravelpad door de Breevennen, de Hondsrug en vele anderen prachtige gebieden.
En steeds kom je weer een hunebed tegen.
De toeristische route voor de nietDrenten of het weer herontdekken van de Drentse geschiedenis door de Drenten.
Hoe dan ook, het is een mooie rit die je goed kunt rijden in een tweedaagse.
Campings en B&B zijn overal te vinden.
Hunebed weetjes
✅ Hunebedden dienden als grafkamers. De doden kregen grafgiften mee, zoals sieraden, bijlen, speerpunten en aardwerken potten met eten en drinken.
✅ Zulke grote stenen? Dat kan niet door mensen zijn gebouwd! Vroeger dacht men dan ook dat hunebedden door reuzen (huynen) waren gemaakt. Daar komt de naam hunebed vandaan.
✅ Hunebedden zijn wél gebouwd door het Trechterbekervolk. En zij waren juist helemaal niet zo groot, maximaal 1,65 meter. Ze konden dan ook rechtop in een hunebed staan.
✅ De zwerfkeien waren in het verleden niet zichtbaar. Ze waren bedekt met zand en graszoden. Je zag alleen een langwerpige heuvel en de toppen van de dekstenen.
(info via Drenthe.nl)
Prachtige Route. Ik woon in Drouwen, hier is geen kerk. Je kunt prima parkeren bij de Alinkhoek of bij de school aan de Schoolstraat.
Ik wil deze route graag fietsen met mijn vriendinnen. Is er een suggestie voor een leuke B&B halverwege de route? Gina
Hoi gina, vast wel 🙂
Ik heb op camping geslapen zoals beschreven in stukje.
Internet zal je vast verder kunnen helpen 🙂
Hoi Martine,
Afgelopen weekend deze route als twee-daagse gereden vanaf station Assen. Schiterende dagen gehad. Heerlijke afwisseling van allerlei soorten ondergrond waarbij de langere flintwegen eruit springen!
Bedankt voor deze fraaie tocht.
Ray
Beste Martine,
Afgelopen week heb ik een groot gedeelte van deze route gefietst. Was erg mooi!
Complimenten weer!
Erg van genoten.
Even een opmerking, het pad bij ongeveer 84 km (jouw route) is afgesloten. Hier kun je niet meer doorheen.
Groeten Harm Tjoonk
Dank harm, zal even kijken om het aan te passen!
@arno – indd , dat stukje is geen off road in te passen. Soort verbindingsstukje
Afgelopen dinsdag t/m donderdag (20/7/2021 t/m 22/7/2021) deze route (aangepast) gereden op gravelbike. Zeer onder de indruk! Bedankt!
Vandaag als afsluiting van enkele dagen Drenthe het zuidelijke deel van de Hunebed Highway gereden. Afwisselende wegen; van mooie flintenwegen, gravelpaden en zandpaden. Ook na de nodige regen van afgelopen week waren alle wegen goed te rijden. In zuidwestelijke deel van de route wel lang stuk op fietspad en provinciale weg. Voor de echte off-road rijder is het beter om hier iets alternatiefs te zoeken. Mooie route met als thema de hunebeden, die je dan ook voldoende passeert. Wederom een mooie route van Martine.
Thanks arno, bedoel je voor rolde of voor noord sleen?
Stuk vóór Noord Sleen. Maar alternatief voor dat stuk lijkt me heel moeilijk voor off road