Start – Ugchelen (Gelderland)
De start is vanaf het bospaviljoen ‘T Leesten, daar is een grote parking
Totale afstand km 70, 80 of 108 km met 500 a 600 hoogtemeters.
Let op – het Kroondomein is gesloten van 15 September tot 24 December.
De route begint bij ’t Leesten, een bospaviljoen waar je kunt starten met koffie of kunt eindigen met een drankje.
Er is op de parking een schoonspuit punt aanwezig. Voor een paar euro kun je je fiets afspuiten.
Deze route is gemaakt voor een social ride in de Januari winter en dus hebben we geprobeerd om veel goede gravelpaden te pakken zodat het geen modderfestijn werd.
Dat is goed gelukt, het eerste stukje was wat modderig na een natte periode maar je kon er goed langs fietsen.
Al snel ben je bij Hoog Soeren en rij je het Kroondomein in met zijn lange mooie gravelpaden .
Daardoor is het ook een lekkere snelle route, je kunt goed doorrijden.
Via het Elspeterbosch en Vierhouten kom je in de buurt van de Tongerse heide en rij je terug richting het Kroondomein.
Ook daar liggen mooie lange stroken.
Je pakt gelijk wat hoogtemeters mee als je de Hoge Duvel met zijn vals plat op rijdt.
De route is zo gemaakt dat je drie lussen hebt en zo kunt kiezen welke afstand je wilt rijden.
Wil je de 70 km doen dan ga je na 30 km rechtsaf en sla je het bovenste lusje over.
Neem je wel de lus dan rij je 80 km zonder de lus na de finish.
Ben je bijna terug bij de start dan kun je kiezen om de extra lus te doen en zo Radio Kootwijk mee te pakken en de rit te verlengen naar 108 km.
Het is een heerlijke rit met mooie lange gravelpaden die zoals gezegd goed te rijden zijn in de natte winter periode.
Vandaag 80 km van deze route gefietst. Laatste deel ri radio kootwijk heb ik niet gefietst.
Fijne strake gravelpaden in het kroondomain. Weinig modder, enkel in het begin wat natte zompige kuilen.
Prachtige omgeving. Mooie route!!
Heb net deze route gereden. Dacht 70 km te doen. Heb volgens mij alles gedaan zoals “moest” maar kom uit op 58 km 🤔 Ondanks dat genoten want de route is schitterend en ligt er nu super goed bij (wat betreft modder of mul zand)
das gek, ws heb je ergens met een dubbel stukje het verkeerd pad genomen.
want het is echt een lange route 🙂
Hele mooie route! En een fijne start/finishplek.